Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal projekt-, projekterings- och byggledning
Referensnummer: FSK 2022/566
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för tjänster inom projekt-, projektering- och byggledning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 95 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315200 Byggkonsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen