Syftet med upphandlingen är att tillgodose beställarens behov av digital trygghetslarmsfunktion och trygghetsskapande teknik för Äldreomsorgens särskilda boenden och för Område för personer med funktionsnedsättning.
Planerad avtalsstart är 1.4.2022 då nuvarande avtal löper ut.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35121000 Säkerhetsmateriel, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
OBS! Detta är en förhandsannons. Datum för upphandlingen kan komma att ändras. Upphandlingsdokument beräknas publiceras under mars månad.