102580-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Trumsikt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrumsikt
BeskrivningUppdraget avser leverans av en (1) styck hjulburen trumsikt med tillverkningsår 2026. Sikten ska vara mobil, och utrustad med dragstång för förflyttning på svenska vägar. I uppdraget ingår även leverans, igångkörning samt utbildning av våra operatörer. I uppdraget ingår all service av trumsikten de första två åren, inklusive förbrukningsmaterial för servicen.
Intern identifierare2026-012
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000