102589-2021 - PlaneringSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Scheduling Rights Management
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48218000 Programvara för licenshantering, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48783000 Programvara för innehållshantering, 48810000 Informationssystem, 72212520 Programvaruutvecklingstjänster för multimedia, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen