Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av busstrafik i västra Östergötland
Referensnummer: 2021/0346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar busstrafik i västra Östergötland med ca 37 fordon fördelat på två (2) anbudspaket med centralhållplatser i Motala, Vadstena, Borensberg, Mjölby, Ödeshög, Österbymo och Vikingstad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen