102615-2019 - ResultatSverige-Malmö: Fisk, skaldjur och akvatiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av karantäniserade ålyngel, dnr 623-37065-2018
Referensnummer: 18/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03310000 Fisk, skaldjur och akvatiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av karantäniserade ålyngel för utsättning i vatten i syd Sverige.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77850000 Fiskodling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen