102625-2023 - ÄndringSverige-Solna: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalbyrå
Referensnummer: 2022/065083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmiljöverket söker för detta avtal tre (3) digitala byråer med kreativ och användarfokuserad inriktning avseende digital kommunikation. Var och en ska kunna leverera inom samtliga områden upphandlingen omfattar. Arbetsmiljöverket vill ha byråer med kompetens och kapacitet att arbeta proaktivt och processorienterat. Byråerna ska driva idéer och ta egna initiativ inom Arbetsmiljöverkets styrning och även kunna samarbeta med myndighetens interna resurser. Det är även viktigt att leverantörerna har fördjupad kompetens gällande digital utveckling. Med avstamp i vårt myndighetsuppdrag och våra målgruppers behov och situation är målsättningen att uppdraget leder till att vi uppfyller de mål som finns i reglerna, bland annat att vi skapar värde för våra målgrupper. Leverantören ska kunna hjälpa Arbetsmiljöverket med en förflyttning i vår digitala service och kommunikativa inriktning.