102656-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Skogstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS inom Stubb- och tuvfräsning, maskinell slåtter och restaurering
Referensnummer: 512-5693-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen Skåne inbjuder er till att ingå i ett dynamiskt inköpssystem, nedan kallat DIS, gällande fräsning av stubbar, träd, buskar och tuvor, samt maskinell slåtter och betesputsning i marker med dålig bärighet eller där andra begränsande faktorer råder samt fräsning av stubbar, träd, buskar och tuvor.
Då åtgärderna varierar och innehåller en eller flera åtgärdstyper beskrivna i underlaget, är ni välkomna även om ni inte kan tillhandahålla samtliga åtgärdstyper i detta DIS.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77231000 Skogsskötsel, 77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen