102729-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kemiska produkter – Driftskemikalier för VA-anläggningar - Gästrike Vatten AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftskemikalier för VA-anläggningar - Gästrike Vatten AB
BeskrivningGästrike Vatten AB upphandlar ramavtal för leverans av driftskemikalier för VA anläggningar i Gävle- Hofors- Ockelbo- Älvkarleby- Östhammars kommun.
Intern identifierare14272
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24962000 Vattenreningskemikalier, 45232421 Reningsverk, 45232430 Vattenrening, 65120000 Drift av vattenreningsanläggning, 90420000 Rening av avloppsvatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningGästrike Vatten AB upphandlar avtal för leverans av driftskemikalier för VA anläggningar.
Intern identifierareDriftskemikalier för VA-anläggningar - Gästrike Vatten AB