102753-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Social omsorg med inkvartering – Ramavtal Bostad med särskilt stöd enl SOL- köp av enstaka platser
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Bostad med särskilt stöd enl SOL- köp av enstaka platser
BeskrivningSocialnämden upphandlar ramavtal för köp av enstaka platser bostad med särskilt stöd enligt Socialtjänstlagen (SoL) samt återhämtningsplatser ("Hem för viss annan heldygnsvård - korttidsboende" enligt IVOs definition). Ramavtalet kommer främst att användas för att tillgodose behovet när det är fullbelagt i regionens egna boenden.
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenEtt förfarande i ett steg.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBSS enl SoL- köp av enstaka platser på Gotland.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102726:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBSS enl SoL- köp av enstaka platser utanför Gotland.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102726:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBSS enl SoL- köp av enstaka platser Återhämtningsplatser Gotland.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102726:Lot:3