Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Byggprodukter för löpande underhåll
Referensnummer: Ä2018-4180
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Kopparstaden söker en samarbetspartner (bygghandel) som på ett effektivt sätt kan säkerställa behovet av byggprodukter, både för avhämtning och leverans. Uppdragets omfattning, såsom efterfrågade produkter och övriga förutsättningar framgår närmare av Ramavtal, bilaga 1.
Avtalsperioden är 1.1.2019 - 31.10.2020 med option på 1 + 1 år.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44110000 Konstruktionsmaterial, 44111000 Byggnadsmaterial, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen