102849-2026 - Resultat
Sverige – Byggnadsanläggning – Nybyggnation Trygghetsboende Allarp 2:466
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation Trygghetsboende Allarp 2:466
Beskrivning: Laholmshem AB avser att upphandla byggentreprenör för nybyggnation av trygghetsboende om 30 lägenheter i tre plan fördelat på två huskroppar sammanlänkade med en tvåvåningsbyggnad där bottenplan innefattar gemensamhetslokaler och plan 2 huserar lokaler för Laholms Kommuns Hemtjänst. Övrig information framkommer ur upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: LH 25/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del Trygghetsboende Allarp
Intern identifierare: 1765696-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatorisk del Trygghetsboende Allarp
Intern identifierare: 1765697-1