102852-2023 - ResultatSverige-Malmö: Maskiner och maskindelar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsreservdelar
Referensnummer: SN-2022-538
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34310000 Maskiner och maskindelar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av fordonsreservdelar och andra fordonsrelaterade produkter såsom alkolås, oljor, vätskor och tillbehör till Serviceförvaltningen, Malmö stad. Upphandlingen omfattar även leverans av verkstadsprodukter såsom verktyg till bilverkstad och diagnosutrustning.
Utöver leverans inom ovannämnda kategorier ska leverantören även kunna erbjuda vidareutbildningar och verkstadssupport till beställarens mekaniker.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen