102867-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eneby förskola, Kv Skolan 8 - Rörentreprenad inkl. sprinkler
Referensnummer: SPN 2022/1280
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Rörentreprenad till en ny modellförskola innehållande VS-installation samt sprinkler.
Projektnr 6102
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Kontrakt
Omfattning: Rörentreprenad till en ny Modellförskola innehållande VS-installation samt Sprinkler.
Mängd: Kontrakt tecknas med en entreprenör