102924-2019 - ÄndringSverige-Karlskrona: Luftfilter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsfilter
Referensnummer: KS 2018/7610 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Luftfilter för ventilationsanläggningar.
Produkten
Upphandlingen avser ett heltäckande sortiment av luftfilter till ventilationsanläggningar till fastigheterna.
Karlskrona kommun har avtal på Ventilationsservice, filter som ingår i det avtalet omfattas inte.