102939-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Masspektrometer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LC / MS
Referensnummer: SU FV-2.2.2-2836-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
5 Packages of equipment.
1) 2 LC MS systems according to specifications
2) 2 LC prep systems according to specifications
3) 1 LC MS system according to specifications
4) 1 UPLC MS system according to specifications
5) 1 LC MS prep system according to specifications
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen