102956-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serologisk diagnostik
Referensnummer: 2018-27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Utrustning och förbrukningsmaterial för serologisk diagnostik inom mikrobiologi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Funktionsavtal för tillhandahållande av utrustning och förbrukningsmaterial för serologisk diagnostik till funktionsområdet mikrobiologi inom Karolinska Universitetslaboratoriet.