Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Inhyrning Entreprenadmaskiner
Referensnummer: Ink.2019.7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser maskinarbete. Arbetena avser bl.a.
• Schakt vid ledningsarbeten
• Materialtransporter vid schaktningsarbeten
• Övrigt förekommande maskinarbeten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen