Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Information om kommande RFI
Referensnummer: 20190304
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmarknadsnämnden i Stockholms stad är upphandlande myndighet och kommer under våren 2019 att ge vuxenutbildningens marknadsaktörer och presumtiva anbudsgivare möjligheten att lämna synpunkter på delar av det upphandlingsdokument som kommer att publiceras under försommaren 2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen