103036-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Strategiskt partnerskap avseende utveckling av bostäder i Lindesbergs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelStrategiskt partnerskap avseende utveckling av bostäder i Lindesbergs kommun
BeskrivningDet finns ett behov i Lindesberg och/eller Frövi att uppföra bostäder. Det är av yttersta vikt att dessa bostäder har en konkurrenskraftig hyra, anpassad till respektive orts förutsättningar. Av den anledning avser LIBO genomföra ett strategiskt partnerskapsprojekt avseende utveckling av hyresrätter på Fastigheterna.
Intern identifierare24/1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000