103054-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster inom strategisk rådgivning, stöd och produktion inom kommunikation och utbildning
Referensnummer: 2.7-30227/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster avseende kommunikation och pedagogik avseende strategisk rådgivning vid kommunikations- och utbildningsinsatser, stöd för kommunikations- och utbildningsinsatser och produktionsstöd vid framtagning av kommunikations- och utbildningsinsatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning, 79961000 Fototjänster, 92100000 Film- och videotjänster, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänster avseende kommunikation och pedagogik avseende strategisk rådgivning vid kommunikations- och utbildningsinsatser, stöd för kommunikations- och utbildningsinsatser och
produktionsstöd vid framtagning av kommunikations- och utbildningsinsatser.