103068-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsult; byggledning och kontroll avseende anläggningskonstruktioner och VA/markanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsult; byggledning och kontroll avseende anläggningskonstruktioner och VA/markanläggningar
BeskrivningRamavtal
Intern identifierareKS 2024/1547 2.6.1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa Föreskrifter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnläggningskonstruktioner
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelVA/markanläggningar