103122-2021 - ResultatSverige-Johanneshov: Programvaruutvecklingstjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av upphandlingsverktyg
Referensnummer: 09304/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212490 Programvaruutvecklingstjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett molnbaserat upphandlingsverktyg. Upphandlingsfunktionen är en central och verksamhetskritisk funktion för SI, varför det är av stor vikt att systemet tillgodoser SI:s behov under hela avtalstiden. Upphandlingen har ett uppskattat värde på 3,4 miljoner kr med en avtalstid om sju (7) år. Uppskattat värde innebär inte någon form av garanti. Upphandlingen syftar till att möjliggöra för SI att få stöd i samtliga delar av upphandlingsprocessen och avtal som följer av dessa. Upphandlingen är inte uppdelad och anbud kan endast lämnas på hela upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48490000 Programvara för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen