See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av fasad- och takrenovering för Manillaskolan, Djurgården
Beskrivning: SFV ska renovera Manillaskolans huvudbyggnad. Byggnadens fasad ska putslagas och avfärgas. Fönster och portar ska underhållsmålas och huvudbyggnadens tak ska läggas om. Manillaskolan på Djurgården drivs idag som skola för elever från förskola till gymnasiet. Manillaskolan ligger på Djurgården i Stockholm.
Intern identifierare: 3537/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Utvärdering fasadrenovering Manilla Skola