10320-2020 - ÄndringSverige-Ronneby: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkdalaskolan-Skolbyggnad
Referensnummer: 19/70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnation av industrifastighet till 4-9 skola. Nybyggnad av idrottshall, enligt upphandlingsdokumenten