103208-2025 - Frivillig förhandsinsyn
Sverige – Programvara och informationssystem – Förhandsinsyn: Verksamhetssystem Bygg samt miljö och hälsa, Gävle kommun.
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörhandsinsyn: Verksamhetssystem Bygg samt miljö och hälsa, Gävle kommun.
BeskrivningFörhandsinsynen avser ett kontrakt för ett molnbaserat verksamhetssystem som omfattar processerna för bygglov och bostadsanpassningsbidrag samt processer för tillsyn och kontroll inom miljöskydds-, hälsoskydds- och livsmedelsområdena i enlighet med gällande lagstiftning. Gävle kommun har haft upphandlingen ute på annonsering och det har framkommit att enbart Sokigo AB är den enda leverantören som kan leverera en molnbaserad lösning.
Intern identifierare15302
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFörhandsinsyn: Verksamhetssystem Bygg samt miljö och hälsa, Gävle kommun.