Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrd borrning
Referensnummer: SN-2018-405
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceförvaltningen/Kommunteknik på Malmö stad inbjuder, genom upphandlingsenheten, intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende arbeten med styrd borrning och jordraket. Denna upphandling syftar till att ramavtal tecknas med två (2) Entreprenörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45120000 Provborrning och borrning, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen