Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VVS material Falun 2
Referensnummer: GNU 2020/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44115200 Sanitets- och värmematerial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose Beställaren med ett brett sortiment av VVS-material för bland annat reparations-, underhålls- och installationsarbeten. I begreppet VVS-material ingår exempelvis porslin (till exempel handfat och toalettstol), rör och slangar, ventiler, blandare, kvarnar, avfuktare, pumpar, övriga VVS-produkter (till exempel kopplingar och toalettsits).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44115200 Sanitets- och värmematerial, 44115210 Sanitetsmaterial, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44411000 Sanitetsgods, 44411300 Tvättställ
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen