103367-2021 - ÄndringSverige-KRISTIANSTAD: Optikertjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildskärmsglasögon
Referensnummer: 2020-O002149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85160000 Optikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förse de anställda med bildskärmsglasögon för en god arbetsmiljö.
Paket 1 - Standardglas
Följande ska ingå i paketpriset:
Standardglas, enstycke-, + - 6/2 dioptier, inkl arbetskostnad per par
Synundersökning
Båge
Superantireflexbehandling per par
Montering
Fodral och putsduk