Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till vård och omsorgsförvaltningen
Referensnummer: 2022.046 VON
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Alingsås kommun inbjuder er att inkomma med ansökan om att få lämna anbud, nedan kallad ansökan, i upphandlingen av Verksamhetssystem för Vård och Omsorgsförvaltningen
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen