Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävmaskin
Referensnummer: KS 2022-702
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Restproduktbearbetning i Boden AB har behov av en fabriksny grävmaskin.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43262100 Mekaniska grävmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen