Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för Brandförsvaret
Referensnummer: RÄN-2022-00103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett verksamhetssystem för Brandförsvaret. Systemet ska vara dimensionerat/anpassat för avsedd användning inom Uppsala brandförsvars verksamheter. I upphandlingen efterfrågas en övergripande licens för Uppsala brandförsvar (inkl. Tierps och Östhammars kommuner som ingår i Uppsala Brandförsvar)
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen