103434-2022 - ResultatSverige-Timrå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter 2021
Referensnummer: UH-2021-117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal gällande tekniska konsulter till Timrå kommun, AB Timråbo och Timrå Invest AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arkitekt, bygg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument för yttrligare uppgifter.
Arkitekt, landskap
Del nr: 2
Arkitekt, samhällsbyggnad
Del nr: 3
Gatu­, Park­, Väg­, Mark­, Konstbyggnads­ och Anläggningsprojektering
Del nr: 4
Byggnadskonstruktion
Del nr: 5
VVS-teknik
Del nr: 6
Elsystem
Del nr: 7
Styr- och övervakningssystem/automation
Del nr: 8
Tele, larm och passage
Del nr: 9
Projekt/byggledning
Del nr: 10
Geoteknik
Del nr: 11
Miljö och hållbar utveckling
Del nr: 12
Buller, vibrationer och akustik
Del nr: 13
Trafik
Del nr: 14
VA-teknik
Del nr: 15
Avfallshantering
Del nr: 16
Brandskydd
Del nr: 17
Lokal- och verksamhetsutredning
Del nr: 18