103435-2022 - ResultatSverige-Västerås: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt kvalitets - planering och uppföljningssystem för städning
Referensnummer: IN-IN21-0494
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västmanland är i behov att att upphandla nytt system som avser digitalt kvalitets-,planerings- och uppföljningssystem för städning. Detta kommer upphandlas som en molntjänst.
Omfattning
Upphandlingen avser tjänstekontrakti enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Benämns vidare som Avtal.
Region Västmanland (Köpare) genomför upphandling avseende Digitalt kvalitets - planering och uppföljningssystem för städning i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Köparen kommer att teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen