10344-2019 - ResultatSverige-Örebro: Byggnation av reningsanläggning för dricksvatten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av Högreservoar
Referensnummer: Tn 1336/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252126 Byggnation av reningsanläggning för dricksvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro kommun upphandlar generalentreprenad i form av nyproduktion av högreservoar för kommunalt dricksvatten i Örebro.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45252120 Byggnation av anläggning för behandling av vatten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen