103440-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Programvara för fastighetsförvaltning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetssystem
Referensnummer: TFN 2017-3722
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48421000 Programvara för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen