103472-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Karuseller
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Amusement Rides ‘COASTERS’ for Liseberg AB
Referensnummer: 20-0023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37535230 Karuseller
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement, dynamic purchasing system, encompasses amusement rides such as ‘Coasters’ for Liseberg AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37500000 Spel och leksaker; nöjesparksutrustning, 37530000 Artiklar för nöjesfält, spelbord eller sällskapsspel, 37535000 Karuseller, gungor, skjutbanor och annan nöjesfältsutrustning, 37535240 Rutschkanor, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44200000 Konstruktionsprodukter, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen