Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samlad kraft Ny- och ombyggnad av kontor och lager m.m.
Referensnummer: 20/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenadarbetena omfattar ny- och ombyggnad av kontorshus och lager och parkeringsplatser och infrastruktur inom området för Kraftvärmeverket Torsvik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45213220 Anläggningsarbeten för magasin, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen