2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stålprodukter och byggplåt
Beskrivning: Upphandlingen avser stålprodukter såsom rostfritt stål, stångstål, plåt m.m. samt byggplåt såsom lackerad plåt, takprofiler, vattenavvattning m.m. till Malmö stad. Upphandlingen består av 2 delar. Anbudsgivaren kan lämna anbud på en eller flera delar.
Intern identifierare: SN-2023-529
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 14622000 Stål, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22500000 Tryckplåtar, tryckvalsar eller annat tryckmaterial, 44172000 Plåtar (byggindustri), 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1)