103587-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Konsulttjänster inom VA
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsulttjänst inom området VA-projektering
Referensnummer: KS 2017/6007 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av teknisk konsulttjänst inom området VA-projektering.
Områden: VA-projektör, Beräkningar av vattenledningsnät (ex Aquis), Beräkningar av avloppsledningsnät (ex Mike Urban), VA-utredningar, Dagvattenutredningar (ex Detaljplan), Årlig samlad analys av spillvattenflöden, bräddningar, nederbörd och havsnivå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen