Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Solskydd och mörkläggning
Referensnummer: TF2019/581
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39515400 Rullgardiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för leverans av solskydd- och mörkläggningsinstallationer inklusive service och reparationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515400 Rullgardiner, 39522100 Presenningar, markiser och jalusier, 39522130 Markiser, 45421144 Monteringar av markiser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen