2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samverkansentreprenad för Hagsätra IP - Nybyggnation av ishall och idrottshall
Beskrivning: Samverkansentreprenad - Nybyggnation av ishall och idrottshall på ca 9000 kvm på Hagsätra IP.
Intern identifierare: FSK 2024/615
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar, 45212221 Anläggningsarbete för anläggningar för idrottsplatser, 45212225 Byggnation av sporthall, 45212230 Byggnation av omklädningsrum, 45213210 Kylutrymmen, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45331230 Installation av kylutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Samverkansentreprenad för Hagsätra IP - Nybyggnation av ishall och idrottshall