103681-2019 - ResultatSverige-Lund: Klottersanering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klottersanering, kärl-, UWS- och garagetvätt
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90690000 Klottersanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller Klottersanering, kärl-, UWS- och garagetvätt för och inom LKF:s bestånd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen