Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sandupptagning
Referensnummer: UH-2017-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144440 Sandningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser entreprenadmaskiner med förare och annan personal för framsopning och sandupptagning från körbanor, refuger, ytor, kanter, gångvägar, trottoarer, trappor och cykelbanor i Sigtuna kommun inom tre områden. Mängden avser en (1) /sopning/ per år.
Uppdraget är uppdelat tre (3) områden. Se kartor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1A-1C
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144440 Sandningsfordon, 43811000 Sandningsmaskiner, 45233141 Väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2A-2B
Del nr: 2
Område 3A-3C
Del nr: 3