103688-2017 - PlaneringSverige-Arboga: Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ISD-Informationssäkerhetsdeklaration.
Referensnummer: 14FMV7420
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212730 Programvaruutvecklingstjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling gäller för de områden som presenteras i Bilaga 1, Område och kompetensbeskrivning.
Denna upphandling omfattar inte övriga informationssäkerhetsrelaterade tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen