2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fläskkött
Beskrivning: Kommunerna i Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västervik välkomnar er att lämna anbud i vår upphandling av Fläskkött. Uppdraget omfattar leverans av fläskfärs, skinkstek, benfri kotlettrad, fläskkarré, tjocka revben, strimlat och tärnat fläskkött, fläskfilé och fläskschnitzel med option för benfri fläsklägg, ärtfläsk, isterband och fläskkorv. Leverantören kan lämna anbud på samtliga kommuner, på ett område i en kommun, på en eller fler kommuner.
Intern identifierare: U-002-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del