Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eventbyråtjänster
Referensnummer: UHM-2018-0269
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsmyndigheten upphandlar en professionell leverantör som kan hjälpa myndighet med olika event, till exempel egna konferenser, Almedalen och olika frukostseminarier. Leverantören ska kunna bidra med bland annat idé, koncept, förberedelser, genomförande och utvärdering. Myndigheten har avsikt att teckna ett ramavtal med maximalt tre leverantörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79952000 Evenemang, 79952100 Anordnande av kulturevenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsmyndigheten upphandlar en professionell leverantör som kan hjälpa myndighet med olika event, till exempel egna konferenser, Almedalen och olika frukostseminarier. Leverantören ska kunna bidra med bland annat idé, koncept, förberedelser, genomförande och utvärdering.