Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärende och dokumenthanteringssystem
Referensnummer: 18/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans och driftssättning av ett verksamhetssystem som stödjer kommunens verksamheter med ärende- och dokumenthantering. Upphandlingen omfattar även service, support, underhåll och konsulttjänster under avtalsperioden
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen