Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Prognoser och analyser med Sampers.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett uppdrag inom ramen för denna upphandling innebär att självständigt eller i nära samarbete med Trafikkontoret och dess samarbetsparter genomföra analyser med hjälp av prognosmodellen Sampers.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen