103849-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kristinehamn: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av verksamhetssystem för GIS.
Referensnummer: Dnr: Mbn/2017:184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun inbjuder till att lämna anbud på verksamhetssystem för GIS. För mer information se anbudsförfrågan med bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen